Ultraplan Zero er en selvutjevnende finsparkel brukt innendørs til avretting og finsparkling i tynne sjikt fra 1 til 10 mm på nye eller eksisterende underlag i boliger, kontorer, næringsbygg og offentlige lokaler, - som underlag for de fleste typer gulvbelegg.
| Egenskaper | |
|---|---|
| Gangbar etter | ca. 3 timer |
| Emicode | EC1 Plus |
| CE-merket | Ja |
| Brannklasse | A2fl-s1 |
| Antall pr pall | 960 Kg |
| Tykkelse | 1–10 mm |
| Primer | Primer G / Eco Prim T Plus |
| Trykkfasthet | klasse C30 (≈ 30 N/mm²) |
| Forbruk | ca. 1,6 kg/m² per mm tykkelse |
| Vanninnblanding | ca. 4,5–5,0 liter per 20 kg sekk |
| Brukstid | ca. 20–30 minutter |
| Belegningsklar etter | ca. 12 timer |
| Leverandør | Mapei |
| Bruksområdet | Innendørs gulv (bolig, kontor, næring) |
| Temperatur ved utlegging | ca. +5°C til +35°C |
| Bøyestrekkfasthet | klasse F6 (≈ 6 N/mm²) |
| Densitet | ca. 2,0 kg/l |
| Vekt pr sekk | 20 Kg |
Les også
Finn flere "Hjemme hos" reportasjer HER.
Les mer innhold om