Uniplan 400 Zero er en hurtigtørkende, selvutjevnende avrettingsmasse beregnet for innendørs bruk til avretting av nye eller eksisterende underlag i sjikttykkelser fra 5 til 50 mm, egnet for alle typer gulvbelegg, tepper, flytende parkett og laminat, fliser og naturstein samt limt multilags parkett og limt heltregulv. Uniplan 400 Zero er spesielt egnet for våtrom.
| Egenskaper | |
|---|---|
| Gangbar etter | 2–3 timer |
| Emicode | EC1 Plus |
| CE-merket | Ja |
| Brannklasse | A1FL (ubrennbar) |
| Antall pr pall | 960 Kg |
| Tykkelse | 5–50 mm pr. sjikt |
| Primer | Underlaget skal primes |
| Trykkfasthet | ≥ 30 N/mm² (C30) |
| Forbruk | 1,85 kg/m² pr. mm tykkelse |
| Vanninnblanding | 3,2–3,4 liter pr. 20 kg sekk |
| Brukstid | ca. 20–30 minutter |
| Belegningsklar etter | 1–2 døgn (flis etter ca. 5 timer) |
| Leverandør | Mapei |
| Bruksområdet | Innendørs avretting av gulv (bolig, næring, våtrom, varmegulv) |
| Temperatur ved utlegging | +5 °C til +35 °C |
| Bøyestrekkfasthet | F7 (≈ 7 N/mm²) |
| Densitet | ca. 2000 kg/m³ |
| Vekt pr sekk | 20 Kg |
| Diverse Informasjon | |
|---|---|
| Vekt | 1.0 kg |
| Produksjonsland | Norge |
| Antall pr pall | 960 kvm |
Les også
Finn flere "Hjemme hos" reportasjer HER.
Les mer innhold om